9 серпня 2024 року Кабінет Міністрів вніс індустріальний парк «Ма’Рижани» до реєстру індустріальних парків. Він розташований на території Хорошівської територіальної громади, що на Житомирщині. Його площа становить 30,2 га. Концепція парку передбачає створення 750 робочих місць та інвестиції, загальним обсягом майже 2 млрд грн.
Ma’Rijany Hemp Company стане одним із перших учасників індустріального парку, де також розташуються підприємства переробної промисловості – виробництво текстилю, нетканих та будівельних матеріалів, а також ведення науково-технічної діяльності.
«Індустріальний парк – сучасний формат організації промисловості. Ми вважаємо, він дозволить нашій компанії реалізувати в Україні потенціал не лише первинної, але і поглибленої переробки луб’яних культур, таких як технічні коноплі та льон. Кілька десятиліть тому в Україні працював цілий ряд потужних вертикально інтегрованих виробництв, які перетворювали аграрну сировину на готову текстильну продукцію з високою доданою вартістю. Сьогодні, коли попит на текстиль з натуральної сировини, високий як ніколи, ми бачимо чудову можливість повернути в Україну ці технології.
Ми вдячні органам місцевого самоврядування та державної влади за підтримку даної ініціативи і віримо, що вона дасть реальний імпульс до розвитку економіки Житомирщини вже у найближчому майбутньому», – зазначив Андрій Микитів, директор компанії Ma’Rijany Hemp Company.
Для учасників індустріальний парк пропонує стратегічні переваги, втілюючи концепцію колокації, що сприяє суттєвому скороченню логістичних витрат та стабільності постачання шляхом оптимізації ланцюга постачання сировини. Через комплексні податкові ініціативи та механізми митного полегшення, учасники здатні знизити капітальні витрати, інвестуючи в технологічне обладнання та розширення виробництва.
Функціональне призначення індустріального парку полягає у розбудові сучасного виробничо-промислового комплексу на базі первинної переробки технічних конопель, який дозволить поетапний розвиток вертикально-інтегрованого ланцюжка виробництв поглибленої переробки даної сировини та отримання кінцевої продукції серед текстилю, нетканих, будівельних та паливних матеріалів, а також у тваринництві.