Back to news page

Виступ Ігора Дідка на наймасштабнішому івенті легкої промисловості «Легка конфа V 2.0»

17 Жовтня 2024
  • Внутрішнє

Ігор Дідок, комерційний директор Ma’Rijany Hemp Company, виступив спікером на івенті легкої промисловості «Легка конфа» у Львові, де розповів про вплив сталого розвитку на формування культури споживання.

На учасників чекали й інші актуальні теми, виступи експертів легпрому та fashion-бізнесу, цікаві дискусії, ефективний нетворкінг в дружній й невимушеній атмосфері.

Ігор навів вражаючі цифри текстильної промисловості, які мають значний вплив на наше довкілля:

  • 4% від загальних глобальних викидів парникових газів припадає на текстильну промисловість;
  • 92 млн тонн текстильних відходів по всьому світу ми маємо щорічно, а щосекунди – одна вантажівка текстильних відходів відправляється на звалище;
  • Текстильна промисловість займає 2 місце з забруднення води у світі через використання синтетичних барвників та хімікатів у процесі виробництва одягу та 1 місце за обсягом забруднення води мікропластиком, адже більшість мікропластиків у воді походять від синтетичних волокон, таких як поліестер, нейлон та акрил.

Проте, навіть такі цифри не впливають на споживачів, щоб ставитися більш свідомо до вибору одягу, ба більше, за останні 20 років споживання волокон виросло на 50%. І це споживання зростає за рахунок штучних волокон.

Вплив Fast Fashion призвів до того, що сьогодні споживачі купують на 60% більше одягу, ніж 15 років тому, але носять його вдвічі менше часу, що негативно впливає на екологію.

Реагуючи на проблему збільшення негативного впливу текстильної промисловості, Європейський союз розробив ряд регламентів, що стимулюють перехід на натуральні та біорозкладні волокна, економне використання ресурсів та повторне використання сировини. Виробники одягу змушені реагувати на нові вимоги, якщо мають намір надалі вести бізнес в ЄС. Проте, реалізація концепції сталого розвитку в український фешн бізнес – це комплексна задача, що вимагає послідовності, прозорості та відповідальності.

В контексті запровадження концепції сталого розвитку конопляне волокно є чудовою альтернативою синтетичним та деяким неекологічним натуральним волокнам. Технічні коноплі є однією з найперспективніших культур для текстилю завдяки екологічності, ощадливому використанню землі, в життєвому циклі продуктів, а також універсальності, довговічності та широті застосування.